Nyní doprava ZDARMA na všechny košile !!! Nyní doprava ZDARMA na všechny košile !!! Nyní doprava ZDARMA na všechny košile !!! Nyní doprava ZDARMA na všechny košile !!! Platí po ČR.

Límečky

Můžeme se setkat s desítkami nejrůznějších druhů límečků, záleží většinou na aktuálních módních trendech a na výrobcích košilí, které límečky pro své produkty používají. Obecně nám však stačí znát pár základních druhů, u kterých s jistotou víme, pro jaké typy příležitostí jsou vhodné a také ke které postavě, obličeji či kravatě nejlépe padnou. Nejčastěji se setkáváme s následujícími pěti typy límečků:

kent_neu_web

Kent je modernějším, velmi rozšířeným typem límečku. Oproti klasickému Basic Kentu je otevřenější a mnohem více zvýrazňuje oblast krku a uzlu vázanky. Proto je doporučeno vybírat ke kravatě vhodný uzel, který se do otevřeného Kent límečku hodí a opticky jej neruší. Kent se hodí více ke štíhlejším postavám a obličejům. Výborně ladí se slim košilemi. Patří mezi oblíbené elegantní límce a dobře podtrhuje styl osobnosti. Kent je vhodným límcem pro formální příležitosti.


Basic kent_neu_web

Basic Kent (klasický Kent) je nejrozšířenějším typem límečku košile, jedná se o klasiku mezi límci. Má nenápadný, decentní vzhled, není nikterak výstřední a hodí se prakticky k libovolnému typu obličeje. Kent je více zavřený, tudíž jeho výhodou je dobrá adaptace ke krku – podle nastavení límce můžeme dlouhý krk zakrýt a naopak krátký krk opticky prodloužit. Co se týče kombinace límečku s vázankou, je Basic Kent velmi univerzální – můžeme do něj nosit kravatu i motýlka, či jej nosit bez kravaty. Oficiálně by se měl Basic Kent nosit se zapnutým knoflíkem u krku; bez kravaty jej lze nosit i jako rozhalenku. Basic Kent se lépe hodí k širším a mohutnějším typům kravat a dobře padne k business oblekům. Ideální pro všechny formální příležitosti.


hai_neu_web

Hai - "Žraločí límec" vychází z tvaru Kentu, ale je velmi široce rozevřen. Do límečku lze nosit kravatu, ale můžete jej mít i bez kravaty. Hai límeček je vhodný zejména do všechny moderních slim obleků a sak.


buttondown_neu_web

Button-down (tzv. propínací límec) má stejný tvar jako Basic Kent límeček, navíc má však na obou špičkách límce extra knoflíčky, které jej připínají k přednímu dílu košile. Košile s button-down límečky mají elegantní, sportovnější vzhled a jsou ideální k nošení během neformálních příležitostí. Nosí se většinou bez kravaty a dobře padnou do saka. Knoflíky límečku se nosí zapnuté, tak aby límec od krku neodstával.


klaeppchen_neu_web

Frakový límeček se nosí při oficiálních a striktně formálních příležitostech. Límeček se nosí vždy s motýlkem, nikdy s kravatou. Frakové košile se nosí do smokingů (black tie) či fraků (white tie) – vždy s příslušnou barvou motýlka. Jedná se o nejformálnější typ límečku košile. Jako doplněk košile s frakovým límečkem je doporučeno nosit manžetové knoflíčky a společenské rukavice.


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.