Články

Jak se má obléct ženich na svatbu?

Pro ženicha je důležitý dobře padnoucí oblek (ne smoking ten není na svatbu společensky vhodný, protože se jedná o večerní oděv). Na výběr máte z různých střihů - volnějších pro pány s mužnou postavou nebo stále oblíbenější Slim střihy. Dalším důležitým aspektem je barva . Vybírat můžete z různých barevných odstínů tmavé nebo světlé.  Zde nezapomínejte, že tmavé obleky sluší mužům tmavšího i světlejšího typu, zatímco ty světlé svatební obleky se doporučuje pouze mužům tmavšího typu. 

                                dressingfordaytimeweddings

Ať už jste si vybrali světlý nebo tmavý oblek, košile by vždy měla být světlá, nejoblíbenější barva je bílá nebo smetanová (champagne). Barevnou košili raději nechte doma v šuplíku. Svatební košile se od klasických košilí odlišují légou - páskou, která zakrývá knoflíky a zapínáním rukávů manžetovými knoflíčky. Pokud chcete působit opravdu dobře, vyberte si košili ze 100% kvalitní bavlny, nejlépe v nemačkavém provedení. V případě, že vaše svatba bude v horkých letních měsících, doporučujeme pořídit si alespoň 2 košile, aby se ženich mohl převléct a cítil se dobře během celého svatebního dne. 

Aby jste s nevěstou tvořili dokonalí pár, slaďte se pomocí doplňků. Vyberte si kravatu, motýlka, askot nebo regatu (zde se žádné meze nekladou) v barvě doplňků nebo svatební kytice nevěsty. Barevně má ženich ladit s nevěstou a né se svatební výzdobou.

Pokud chcete zcela vynikat nad ostatními svatebními hosty, nezapomeňte na vestičku. Vesta dokonale sjednotí váš oblek, a vy budete vypadat elegantně a luxusně.

Poslední dokonalou tečkou by měly být manžetové knoflíčky. Vhodně zvolené knoflíčky dokáží celkový dojem jen umocnit. A pokud si na knoflíčky necháte vygravírovat datum vaší svatby, budete mít krásnou vzpomínku.

Ženich by měl být na svatbě nepřehlédnutelný. Neměl by se ztrácet mezi ostatními tmavými obleky. Vhodně zvolená svatební vesta je to správné řešení. Vesta dokonale sjednotí váš oblek, budete vypadat elegantně a luxusně. Vestu barevně slaďte se šaty nevěsty, její kyticí nebo jejími doplňky. Častá chyba, které se dopouští stále spousta mužů je, že doplňky ladí podle barvy svatební tabule. Ženich však není kus žvance, aby musel ladit s barvami stolu. Patří k nevěstě, s ní má tvořit dokonale sladěný pár.

Jak správně nosit svatební vestu?

Klasické oblekové vesty jsou na zadní straně šité z lehkého lesklého materiálu - z podšívkoviny saténu, aby vám ve vestě a saku nebylo příliš teplo. Pokud si během svatebního veselí odložíte sako, musíte si odložit i vestu a ponechat si pouze košili s kravatou. Pokud chcete nosit vestu bez saka, pořiďte si vestu šitou z jednoho materiálu (tzn. zadní díl vesty je ze stejného materiálu jako přední díl). Délka vesty by měla být těsně pod pasový límec kalhot, aby nebyl vidět pásek. V případě, že máte zapnuté sako, měl by z vesty být vidět pouze vrchní knoflík.

Při výběru vesty vsaďte na kvalitu a tradici. Dopřejte si trochu luxusu. Německá firma Brinkleys šije svatební doplňky již přes 40 let. V nabídce pro Vás máme elegantní svatební saténové vesty. Vybírat můžete vesty vzorované nebo jednobarevné, v klasickém střihu nebo slim střihu. K vestě můžete zakoupit i vázanku (motýlek, kravatu nebo plastron) v sadě s kapesníčkem. Svatební vesty v nabídce 

Plesový dress code

Podzim a zima,  období společenských událostí a plesů. Poznávání nových lidí a setkávání s příteli. Načerpejte inspiraci na vhodný oděv. 

"Ples je nejvyšší formou společenského setkání. To v praxi znamená, že i ti, kteří na etiketu v běžném životě příliš nedají, vklouzávají do smokingů a jejich řeč a gesta při pohledu na roztančenou Lucernu jihnou." 

Jak se na ples správně  obléknout Vám napoví již pozvánka,  kde je uvedeno jaký dress code se od Vás očekává:  Black Tie, White Tie a pod.  Ale co vlastně tyto termíny znamenají?


ImageWhite tie

Frak je nejvyšším formálním společenským oděvem. Poku je uvedený na pozvánce, můžete si být jistý, že se jedná společenskou akci nejvyššího významu  jako například: gala plesy, gala premiéry, ceremonyály aj.

Bílá fraková košile - košile se skrytou knoflíkovou légou (skryté zapínání), pokud knoflíčky nejsou zakryté, měly by být ozdobné. Límeček se stojáčkem. A nezapomeňte manžety ozdobyt manžetovými knoflíčky.

Bílý motýlek - jestli chcete zazářit, pořiďte si vázací motýlek - správně ho uvázat umí jen málo kdo. Ale pokud se s ním nechcete trápit, pořiďte si motýlek již předvázaný.

Bílý kapesníček

 

 


ImageBlack tie

Smoking - po fraku nejslavnostnější oděv. Nosí se na večerní akce po 18. hodině: oslavy, plesy, večeře aj. 

Bílá společenská košile - se zpevněnou náprsenkou a skrytou knoflíkovou légou (skryté zapínání), pokud knoflíčky nejsou zakryté, měly by být ozdobné. Límeček klasický a nebo se stojáčkem. A nezapomeňte manžety ozdobyt manžetovými knoflíčky.

Černá šerpa kolem pasu - ke smokingu se nikdy nenosí opasek jako k obleku! K zakrytí pasu slouží smokingový pás. 

Černý motýlek - jestli chcete zazářit, pořiďte si vázací motýlek - správně ho uvázat umí jen málo kdo. Ale pokud se s ním nechcete trápit, pořiďte si motýlek již předvázaný.

Bílý kapesníček

 


ImageFormal dress

Černý objek je v hiearchii večerních obleků na posladním místě. Černý oblek si oblečete v případě, že na pozvánce stojí Formal dress nebo že pozvánka neurčuje dress code. Vhodné je oblek doplňit o černou vestu.

Bílá košile

Kravata s kapesníčkem

 

 

 

 

Vyvarujte se společenského faux pas

Oblek na večerní událost vybírejte vždy v tmavé barvě, zvolit můžete černou nebo tmavě modrou. Světlé obleky využijete během letních měsíců.

Nezapomeňte na správnou délku rukávů saka a nohavic kalhot. U kalhot platí, že délka nohavic končí vzadu dva až tři prsty nad zemí. 

Pod oblek v žádném případě nenoste košili s krátkým rukávem. Košile musí vždy trochu vyčnívat z rukávu saka. A pokud chcete opravu zapůsobit. Ozdobte vyčnívající manžety elegantními manžetovými knoflíčky, které všemu dají tzv. tečku na závěr.

I když je vám teplo, nesvlékejte si sako! To můžete pouze v případě, že pod sakem máte vestičku - vesta musí být šitá z jednoho materiálu (tzn. zadní díl vesty je ze stejného materiálu jako přední díl). 

Pokud se posadíte ke stolu, sako vždy rozepněte. V případě, že od stolu vstanete, sako zapněte. Poslední knoflík však nezapínejte - tak to udává etiketa.

Košili volte společenskou - se zakrytou knoflíkovou légou nebo s ozdobnými knoflíčky. Společenská košile nemá kapsičku.

Motýlek nebo kravata? S motýlkem budete za opravdového gentlemana.  Pokud se v motýlku necítíte, pořiďte si kravatu. Určitě se vyhněte kravatě  pruhované. Jednobarevnou kravatou nic nezkazíte. A pokud jí sladíte s partnerčinými šaty, vytvoříte pěkně ladící pár.

Jedním z častých prohřešků je povolená kravata. To na ples a jiné společenské události opravdu nepatří.

Zapomeňte na mokasíny. Pořiďte si společenskou obuv se šněrováním. Boty mějte čisté.

Ponožky si oblečte tmavé. Nezapomeňte také na správnou délku.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.