Z L E V N I L I jsme naše nejprodávanější košile od ETERNY !
Bestsellery v akci najdete zde >>

Nejlepší tipy na oblečení pro plesovou sezónu

Podzim a zima,  období společenských událostí a plesů. Poznávání nových lidí a setkávání s příteli. Načerpejte inspiraci na vhodný oděv. 

"Ples je nejvyšší formou společenského setkání. To v praxi znamená, že i ti, kteří na etiketu v běžném životě příliš nedají, vklouzávají do smokingů a jejich řeč a gesta při pohledu na roztančenou Lucernu jihnou." 

Jak se na ples správně  obléknout Vám napoví již pozvánka,  kde je uvedeno jaký dress code se od Vás očekává:  Black Tie, White Tie a pod. Ale co vlastně tyto termíny znamenají?

 

ImageWhite tie

Frak je nejvyšším formálním společenským oděvem. Poku je uvedený na pozvánce, můžete si být jistý, že se jedná společenskou akci nejvyššího významu  jako například: gala plesy, gala premiéry, ceremonyály aj.

Bílá fraková košile - košile se skrytou knoflíkovou légou (skryté zapínání), pokud knoflíčky nejsou zakryté, měly by být ozdobné. Límeček se stojáčkem. A nezapomeňte manžety ozdobit manžetovými knoflíčky.

Bílý motýlek - jestli chcete zazářit, pořiďte si vázací motýlek - správně ho uvázat umí jen málo kdo. Ale pokud se s ním nechcete trápit, pořiďte si motýlek již předvázaný.

Bílý kapesníček

 

 

 

ImageBlack tie

Smoking - po fraku nejslavnostnější oděv. Nosí se na večerní akce po 18. hodině: oslavy, plesy, večeře aj. 

Bílá společenská košile - se zpevněnou náprsenkou a skrytou knoflíkovou légou (skryté zapínání), pokud knoflíčky nejsou zakryté, měly by být ozdobné. Límeček klasický a nebo se stojáčkem. A nezapomeňte manžety ozdobit manžetovými knoflíčky.

Černá šerpa kolem pasu - ke smokingu se nikdy nenosí opasek jako k obleku! K zakrytí pasu slouží smokingový pás

Černý motýlek - jestli chcete zazářit, pořiďte si vázací motýlek - správně ho uvázat umí jen málo kdo. Ale pokud se s ním nechcete trápit, pořiďte si motýlek již předvázaný.

Bílý kapesníček

  


ImageFormal dress

Černý objek je v hiearchii večerních obleků na posladním místě. Černý oblek si oblečete v případě, že na pozvánce stojí Formal dress nebo že pozvánka neurčuje dress code. Vhodné je oblek doplňit o černou vestu.

Bílá košile

Kravata s kapesníčkem

 

 

 

 

Vyvarujte se společenského faux pas

Oblek na večerní událost vybírejte vždy v tmavé barvě, zvolit můžete černou nebo tmavě modrou. Světlé obleky využijete během letních měsíců.

Nezapomeňte na správnou délku rukávů saka a nohavic kalhot. U kalhot platí, že délka nohavic končí vzadu dva až tři prsty nad zemí. 

Pod oblek v žádném případě nenoste košili s krátkým rukávem. Košile musí vždy trochu vyčnívat z rukávu saka. A pokud chcete opravu zapůsobit. Ozdobte vyčnívající manžety elegantními manžetovými knoflíčky, které všemu dají tzv. tečku na závěr.

I když je vám teplo, nesvlékejte si sako! To můžete pouze v případě, že pod sakem máte vestičku - vesta musí být šitá z jednoho materiálu (tzn. zadní díl vesty je ze stejného materiálu jako přední díl). 

Pokud se posadíte ke stolu, sako vždy rozepněte. V případě, že od stolu vstanete, sako zapněte. Poslední knoflík však nezapínejte - tak to udává etiketa.

Košili volte společenskou - se zakrytou knoflíkovou légou nebo s ozdobnými knoflíčky. Společenská košile nemá kapsičku.

Motýlek nebo kravata? S motýlkem budete za opravdového gentlemana.  Pokud se v motýlku necítíte, pořiďte si kravatu. Určitě se vyhněte kravatě  pruhované. Jednobarevnou kravatou nic nezkazíte. A pokud jí sladíte s partnerčinými šaty, vytvoříte pěkně ladící pár.

Jedním z častých prohřešků je povolená kravata. To na ples a jiné společenské události opravdu nepatří.

Zapomeňte na mokasíny. Pořiďte si společenskou obuv se šněrováním. Boty mějte čisté.

Ponožky si oblečte tmavé. Nezapomeňte také na správnou délku.