Z L E V N I L I jsme naše nejprodávanější košile od ETERNY !
Bestsellery v akci najdete zde >>

FUNKČNÍ KOŠILE – skutečná inovace ve světě módySoučasný životní styl a každodenní prolínání pracovního života s tím osobním změnil obsah našich skříní a nároky na náš oděv. Potřebujeme jedno oblečení, které s námi zvládne náš celodenní náročný program. Od ranní porady v kanceláři, přes pracovní schůzku ve městě až po večerní grilování s přáteli.

Nevyvíjí se však pouze naše životní tempo, pozadu nezůstává ani technologický vývoj v oblasti módy. Značka Pure přišla s nápadem předefinovat klasickou business košili v kousek, který bude mít vlastnosti funkčního sportovního oblečení a vzhled špičkové designové košile. Je modernější, funkčnější, pohodlnější a udržuje se snadněji než běžné kancelářské kousky. 
 

Pro koho je vhodná funkční košile? 


Pro profesionály

Chcete-li vypadat dobře na každé vaší pracovní schůzce, je pro vás funkční košile ta pravá. Ať už jste architekt, inženýr či obchodník, oceníte kombinaci stylu a praktičnosti.

Pro cestovatele

Lidé, kteří často cestují, ocení funkční košile pro jejich pohodlí a všestrannost. Jsou ideální pro cestování do různých klimatických podmínek a nabízejí možnost rychle schnout.

Pro náročné

Investice do funkční košile se vyplatí. Díky svému kvalitnímu materiálu jsou košile odolné a zaručují dlouhou životnost.


Pro každého

Ano, je to tak. Nepřekonatelnou kombinací vzhledu, pohodlí a odpovědné výroby určitě nepohrdne nikdo, komu záleží jak na svém stylu, tak na naší planetě.

 


Inovace na trhu košilí

Čistě funkční košile přenáší vlastnosti sportovního oblečení do formálního business oděvu, aniž by přišla o elegantnost a špičkový styl.

 • High-tech tkanina se přizpůsobí vaší siluetě a pohybu vašeho těla
 • Střih dokonale padne každé postavě a zaručuje dokonalé pohodlí
 • Materiál je plně prodyšný i při sportovních aktivitách
 • Všechnu vlhkost vsákne vnější vrstva košile, aby pokožka zůstala svěží a suchá
 • Košile chrání pokožku před UV zářením díky ochrannému faktoru 50+
 • Speciální materiál košile rychle schne, působí antibakteriálně a tím zabraňuje nepříjemnému zápachu
 • Košile je lehká, nemačkavá a jednoduchá na údržbu
 • Díky svým vlastnostem jde o ideálního parťáka i na cestování

  

Košile pocházející z Evropy

Kolekci Pure Functional pro nás vyrábí specializované a ultramoderní partnerské továrny v Evropě. Zaměstnanci jsou pravidelně školeni a dostávají spravedlivou výplatu. Protože je pro nás důležitý původ věcí a etika ve světě businessu a módy, tak všechny součásti košil (např. pásky, visačky, obalový materiál a podobně) pochází od regionálních firem. Dbáme na výrobu, která šetří zdroje a na transparentní systém výroby. 

Materiál pro naše funkční košile pochází přímo z Itálie, od jednoho z nejrenomovanějších, udržitelně pracujících výrobců látek na světě. Prémiová high-tech vlákna z košil dělají extrémně prodyšný oděv. Pro zajištění 100% pohodlí je materiál, který původně pochází ze sportovního sektoru, rychleschnoucí a extrémně strečový. Jeho struktura je příjemná na dotek a vytváří pohodlný pocit. Použití vysoce kvalitních surovin a inovativní konstrukce vláken zlepšují životnost a odolnost košil při praní.

Das Material der pure FUNCTIONAL Shirts besteht aus einer Polyamid-/Elasthan-Mischung. Die Herstellung des pure FUNCTIONAL Materials übernimmt einer der renommiertesten Stoffhersteller Italiens.

 

Pure myslí na životní prostředí

Velmi kvalitní high-tech vlákno je vyráběno podle nejvyšších ekologických standardů. Náš partnerský dodavatel věnuje pozornost inovativní environmentální politice, udržitelným dodavatelským řetězcům a vytváření oběhového hospodářství. 

 

Společnost se zavázala implementovat následující body prostřednictvím etického kodexu:

 1.   Chrání zdraví svých zaměstnanců
 2.   Optimalizace výrobních procesů zaváděním nejmodernějších technologií pro sledování a snižování odpadu a ekologicky škodlivých zbytků
 3.   Certifikace dosažených environmentálních výsledků pomocí jasných dat
 4.   Skutečný zájem o výzkum a používání nových udržitelných surovin
 5.   Podpora významných mezinárodních projektů na ochranu životního prostředí
 6.   Přispívat k sociálnímu a finančnímu rozvoji místních komunit


Technologie polyamidových vláken používaných k výrobě funkčních košil Pure je výsledkem inovativních procesů na ochranu životního prostředí a zdrojů. Výrobní systémy jsou navrženy tak, aby snižovaly spotřebu vody a využívaly elektřinu z obnovitelných zdrojů ke snížení emisí CO2.

Celý proces potřebný k výrobě bavlněného trička, od pěstování bavlny až po fázi barvení a výroby, vyžaduje přibližně 2 700 litrů vody. Na druhou stranu polyamidová vlákna vyrobená nejmodernějšími průmyslovými technologiemi umožňují vyrobit stejný oděv s použitím pouhých 50 litrů vody, což představuje významnou úsporu vodních zdrojů planety.

Econyl® - vyrobeno ze 100% recyklovaného materiálu

Funkční oblečení PURE je vyrobeno z inovativního materiálu Econyl®, který byl oceněn německou cenou za udržitelnost. Econyl® je polyamidové vlákno vyrobené ze 100% recyklovaného materiálu. Za tímto účelem se z oceánů sbírají zbytky látek, koberce a rybářské sítě, které se recyklují na vysoce kvalitní nylonová vlákna. Opětovné použití snižuje dopady globálního oteplování o 80 % ve srovnání s nylonem získaným z ropy. Po dokončení životního cyklu může být košile vyrobená z Econylu® znovu zpracována na prémiová high-tech vlákna.