Materiály funkčních košilí

Prodyšná funkční vlákna

V současné době uvádíme na český trh novinku německého výrobce PURE: funkční business košile. Pro uživatele je přínosem jejich komfortní nošení po celý den, při různých aktivitách, pracovních i volnočasových.

pure_funkcni_material2

 

Nyní Vás chceme seznámit s tím, co zaručuje u těchto funkčních košilí jejich speciální vlastnosti. A to je materiálové složení, které prošlo dlouhým vývojem, aby splnilo náročné požadavky na tento specifický model pánské košile.

Syntetická vlákna se z pohledu laika někdy jeví jako něco umělého, nepříjemného. Ty časy, kdy materiály ze syntetických vláken byly pouze levnější náhražkou přírodních vláken jsou dávno pryč.

Syntetická vlákna prošla dlouhým vývojem, aby v mnoha parametrech předčila přírodní vlákna. Především našla využití u funkčních materiálů, kde si je lidé oblíbili především pro jejich vyšší pevnost, nemačkavost, jsou rychleschnoucí a především nenasákají vlhkost, ale svojí prodyšností zajistí odvod vlhkosti. Syntetická vlákna jsou vynikající pro kombinaci s přírodními vlákny, bavlnou lnem či hedvábím. Kombinací s elastickými vlákny mohou dosahovat tyto materiály super pružnost.

Tento funkční materiál je složen z polyamidu, polyesteru a spandexu.

PA- Polyamid je syntetické vlákno s vysokou odolností, zabraňuje třepení, zatrhávání, trhání a odření materiálu, kde je použito. Je to vlákno snadno tvarovatelné, velmi trvanlivé a snadno vypratelné. Použití tato vlákna měla například na výrobu jemných punčoch, dámského spodního prádla, plavek a právě pro uvedené vlastnosti se využívají při výrobě sportovních funkčních materiálů a nyní se prosazují a v klasické pánské módě.

PES - Polyester je také syntetické vlákno, je využíváno pro  jeho odolnost vůči vysokým teplotám a velice dobře se udržuje v čistotě. A především je to materiál velmi trvanlivý, proto je ideální do funkčních materiálů, které prochází značnou zátěží při používání.

A nyní SPANDEX – toto měkké a elastické vlákno z polyuretanu, které se mísí s přírodními vlákny dodá materiálu, kde je použit pružnost. Přitom si tyto materiály uchovávají pružnost po dlouhou dobu, to zaručí, že oblečení dobře padne, drží tvar a je příjemné na těle. Příměs Spandexu v materiálu tedy zaručí jeho příjemné nošení díky, pružnosti, rychle schne, nenasáká pot, nemačká se a dlouhodobě drží barvu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení