Materiály funkčních košilí

Prodyšná funkční vlákna

V současné době uvádíme na český trh novinku německého výrobce PURE: funkční business košile. Pro uživatele je přínosem jejich komfortní nošení po celý den, při různých aktivitách, pracovních i volnočasových.

pure_funkcni_material2

 

Nyní Vás chceme seznámit s tím, co zaručuje u těchto funkčních košilí jejich speciální vlastnosti. A to je materiálové složení, které prošlo dlouhým vývojem, aby splnilo náročné požadavky na tento specifický model pánské košile.

Syntetická vlákna se z pohledu laika někdy jeví jako něco umělého, nepříjemného. Ty časy, kdy materiály ze syntetických vláken byly pouze levnější náhražkou přírodních vláken jsou dávno pryč.

Syntetická vlákna prošla dlouhým vývojem, aby v mnoha parametrech předčila přírodní vlákna. Především našla využití u funkčních materiálů, kde si je lidé oblíbili především pro jejich vyšší pevnost, nemačkavost, jsou rychleschnoucí a především nenasákají vlhkost, ale svojí prodyšností zajistí odvod vlhkosti. Syntetická vlákna jsou vynikající pro kombinaci s přírodními vlákny, bavlnou lnem či hedvábím. Kombinací s elastickými vlákny mohou dosahovat tyto materiály super pružnost.

Tento funkční materiál je složen z polyamidu, polyesteru a spandexu.

PA- Polyamid je syntetické vlákno s vysokou odolností, zabraňuje třepení, zatrhávání, trhání a odření materiálu, kde je použito. Je to vlákno snadno tvarovatelné, velmi trvanlivé a snadno vypratelné. Použití tato vlákna měla například na výrobu jemných punčoch, dámského spodního prádla, plavek a právě pro uvedené vlastnosti se využívají při výrobě sportovních funkčních materiálů a nyní se prosazují a v klasické pánské módě.

PES - Polyester je také syntetické vlákno, je využíváno pro  jeho odolnost vůči vysokým teplotám a velice dobře se udržuje v čistotě. A především je to materiál velmi trvanlivý, proto je ideální do funkčních materiálů, které prochází značnou zátěží při používání.

A nyní SPANDEX – toto měkké a elastické vlákno z polyuretanu, které se mísí s přírodními vlákny dodá materiálu, kde je použit pružnost. Přitom si tyto materiály uchovávají pružnost po dlouhou dobu, to zaručí, že oblečení dobře padne, drží tvar a je příjemné na těle. Příměs Spandexu v materiálu tedy zaručí jeho příjemné nošení díky, pružnosti, rychle schne, nenasáká pot, nemačká se a dlouhodobě drží barvu.