Z L E V N I L I jsme naše nejprodávanější košile od ETERNY !
Bestsellery v akci najdete zde >>

Pánské kšandy

V současnosti jsou kšandy (nebo také šle) vnímány jako módní doplněk, který podtrhuje styl. Nejen u mladé generace se stávají opět trendy. Nosí se na formální i neformální příležitosti ve dvou základních provedeních, na zádech ve tvaru písmene "X" nebo "Y". Formální šle bývají v konzervativních barvách (černá, bílá, šedá).

Šle v neformálním stylu lze zakoupit samostatně nebo sety, které se barvou, vzorem či materiálem doplňují s motýlkem, kapesníčkem do saka nebo dokonce s ponožkami.

Jsou různé varianty připevnění šlí ke kalhotám:

kovovými klipsami (tzv. „žabičkami“)

zab

zapínání na knoflíky– nebojte, nemusíte mít knoflíky přišité na pásku kalhot – součástí šlí jsou kovové spony, které se přiklapnou na okraj kalhot a zvenku vypadají jako knoflík a za ten se připnou většinou kožená očka na konci šlí

knof

některé modely kšand mají dokonce možnost obou druhů zapínání – v balení dostanete kovové klipsy – žabičky i kovové spony – knoflíky a můžete si sami vybrat, kdy které zapínání zvolíte na jakou příležitost.

kombi

 

Kšandy mají také svojí praktickou stránku jako součást oděvu, sloužící k udržení volných či padajících kalhot v patřičné poloze. Stejnou funkci jako kšandy má opasek – proto je nevhodné (dokonce faux pas) vzít si obě dvě současně.

 

Nošení kšand ve srovnání s nošením pásku:

  • pásek nemá schopnost po skrčení či přidřepnutí vytáhnout kalhoty nahoru
  • pásek kalhoty pevně stahuje kolem pasu, kšandy umožňují určitou volnost, pohodlí
  • kšandy, pokud jsou nošeny bez saka (při neformálních příležitostech), opticky vytáhnou a zúží postavu