Motýlek - módní doplněk na vzestupu

Motýlek je jedním z tradičních, elegantních doplňků pánské módy. Kromě stále módní pánské kravaty hraje motýlek důležitou roli v pánské módě a v současnosti prožívá jeho obliba obrovský návrat.

Dříve se motýlek nosil výhradně ke smokingu a doplňoval formální košili. Dnes je jeho využití mnohem širší i napříč všemi věkovými kategoriemi. Dnešní móda kombinuje motýlek i s casual košilí, jeansy a třeba mokasíny, ale i k formální košili a společenskému obleku. 

Již chlapecký oblek můžete doplnit malým motýlkem. Tento model je obzvláště vyhledávaný v období svateb, kdy se malý klučina sjednotí se ženichem, svědkem, tatínkem či jiným účastníkem svatby. Pánské jednobarevné motýlky jsou také vyhledávané v období svateb, jak pro ženicha, svědky, ale i v období tanečních, plesů, večírků i jiných společenských příležitostí. Pánské motýlky se vzorovými motivy jsou ideálním doplňkem pro doladění perfektního vzhledu obleku. Pánský motýlek není jen v jenom provedení, jako jsou modní kravaty střihu slim, tak i motýlek můžete mít ve střihu slim, který je dost úzký, hodně oblíbený je střih modern - "zlatá střední cesta", ale i muž klasik si příjde na své, stále největší nabídky je v klasickém střihu, kde vyniknou především vzorované motivy.

Většina pánských motýlků je již předvázána, ale volit můžete i populární motýlky vázací z různých materiálů - hedvábí, bavlna, microfáze, polyester.

Aktuálně nejžádanější jsou motýlky dřevěné. Dřevěným motýlkem můžete doplnit formální i méně formální oblek. Hitem jsou dnes jako doplněk svatební pánské módy ve stylu BOHO.

Kdybyste si nevěděli rady s uvázáním motýlku, zde je návod na vázání motýlka: