Naturally - Udržitelná móda od Eterny

KLIMA PRO NÁS NIKDY NEBYLO POUZE MÓDNÍM TÉMATEM

V roce 2000 se stala značka ETERNA prvním výrobcem pánských košil na světě, který získal nejvyšší certifikaci OEKO-TEX® Standard 100 plus, což dnes odpovídá označení MADE IN GREEN by OEKO-TEX®. OEKO-TEX® se zabývá environmentálními a sociální tématy, jako je spravedlivá odměna za práci a férové pracovní podmínky v celém dodavatelském řetězci. Celý hodnotový řetězec ETERNY je transparentní od roku 2015. 

#NATURALLY propojuje hodnoty značky ETERNY: nejlepší kvalita, udržitelnost a spravedlivé obchodování.

Na této stránce se dozvíte vše o závazku ETERNY jednat udržitelně.

naturally_logo_auf_startseite

TRANSPARENTNÍ HODNOTOVÝ ŘETĚZEC

Sledujte výrobu našich oděvů, které nosí muži v Evropě a po celém světě. Zjistěte více o pěstování naší bavlny, ze které vyrábíme látku pro pánské košile.

Suroviny

POUZE TŘI PROCENTA SKLIZENÉ BAVLNY NA SVĚTĚ SPLŇUJÍ VYSOKÉ STANDARDY KVALITY PRO KOŠILE ETERNA. Nejen samotná kvalita bavlny je pro ETERNU však důležitá. Dále sleduje zda je bavlna získávána podle zásad spravedlivých pracovních podmínek. Při pěstování bavlny je navíc pro ETERNU zásadním tématem odpovědné zacházení s přírodou.

Bavlna
použítá na pánské košile pochází z pěstitelských oblastí v Egyptě a Georgii (USA). Jedná se o velmi dlouze střiženou bavlnu s délkou vlákna nejméně 35,7 mm, která zaručuje pohodlné nošení a dokonalý vzhled košil ETERNA. 

Při pěstování bavlny se vědomě vyhýbá monokulturám, aby se chránila půdu a zabránilo se napadení oblastí škůdci.

eterna-naturally-wertschoepfungskette-rohstoff-1440x1090-web-1024x

Zpracování textilií

ABY MOHLY BÝT VYSOCE KVALITNÍ LÁTKY VYROBENY Z BAVLNY, JSOU NUTNÉ TŘI VÝROBNÍ KROKY:

Předení, tkaní a konečná úprava. ETERNA zajišťuje, aby byly v každé fázi práce dodržovány přísné standardy kvality, jako je ochrana životního prostředí, sociální odpovědnost a udržitelnost. Nezávislé instituty neustále sledují dodržování těchto přísných norem. ETERNA je držitelem mezinárodně uznávané pečeti kvality - OEKO-TEX® Standard 100.

eterna-naturally-wertschoepfungskette-stoffproduktion-1440x1090-web-1024x

Výroba

ETERNA ZARUČUJE NEJVYŠŠÍ KVALITU TKANINY, TRANSPARENTNÍ UDRŽITELNOST, SOCIÁLNÍ ODPOVĚDNOST A CERTIFIKOVANÉ PRACOVNÍ PODMÍNKY.

Bez ohledu na to, zda jde výrobní závod ETERNY na Slovensku nebo ve Vietnamu platí pro výrobu košil vždy vysoké sociální a ekologické standardy. I zde nezávislý institut OEKO-TEX® testuje. Když lze na konci dne prokázat splnění všech standardů, získává hotová košile nejvyšší možnou certifikaci: štítek produktu MADE IN GREEN by OEKO-TEX®

eterna-naturally-wertschoepfungskette-fertigung-1440x2160-web-1024x

Logistika

KRÁTKÉ A INTELIGENTNĚ NAPLÁNOVANÉ TRASY POMÁHAJÍ ŠETŘIT KILOMETRY A EMISE.

Žádný nákladní vůz, který najede 500 kilometrů mezi ústředím společnosti v Pasově a například vlastním výrobním závodem ve slovenských Bánovcích, nejede prázdný. Na cestě na Slovensko obvykle vůz naloží látky a doplňky, na cestě zpět hotové košile.

Všechny přepravní krabice a role na látky se znovu používají, dokud nejsou skutečně nepoužitelné. Teprve poté se recyklují.

eterna-wertschoepfungskette-visual-text-bil-element-04-logistik-1024x

udrzitelna_moda3