Jdete na svatbu? Jste ženich, svědek, tatínek nebo host? Tu pravou košili a doplňky vyberete u nás! Otevřeno máme i sobotu 9:00 - 12:00

Těšíme se na vás!

LEN - úžasný materiál na letní módní oblečení

kosile

Do módních lněných kousků se přímo zamilujete. Lněný materiál vzniká zpracováním vláken ze stonků lnu.

Zapomeňte, že len je mačkavý materiál, naopak pomačkání mu dodává punc přírodního materiálu a jako bonus využijete jeho chladivost v letním období.

Dnešní módní trendy upřednostňují přírodní materiály. Užitečné vlastnosti lnu - pevnost, odolnost proti oděru, chladivost na omak,vysoká absorpce a prodyšnost jsou ideální pro výrobu textilních materiálů.

 

LNĚNÉ KOŠILE A BEKOVKY – VZDUŠNÉ, POHODLNÉ NA LÉTO JAKO DĚLANÉ

1  2  3

 

Pro pánské košile bylo využito spojení  lnu a bavlny. Tím je dosaženo komfortní měkké úpravy a v horkých letních dnech je materiál stále příjemně chladivý.

 bek_cer ber_bil

Za první republiky v roce 1925 došlo k velkému rozmachu pěstování lnu u nás. Bylo oseto 24 731 hektarů, výnos sklizeného lněného vlákna činil 13 070 tun.

V roce 1929 došlo k poklesu osevní plochy na cca 18 000 hektarů v návaznosti na dovozech ze zahraničí a tento problém tehdy řešila i poslanecká sněmovna.

Po druhé světové válce došlo opět k rozvoji pěstování lnu díky vysoké poptávce po lněných materiálech a jejich výroba se opět zvyšovala až do osmdesátých let 20. století. Bylo oseto až 25 000 hektarů.

Na počátku devadesátých let 20.století, kdy se otevřel trh západní Evropě se neustále snižovala plocha pro pěstování lnu na základě nerovných podmínek stanovených pro pěstování lnu. V roce 1998 činila stanovená výměra pro pěstování lnu pouze 2 000 hektarů.

V současné době se pěstováním lnu v Česku zabývá pouze pár zemědělských nadšenců.

len 2